פרגולות מעץ באופקים

אופקים היא עיר שראשיתה הייתה חקלאית לחלוטין.
היא תוכננה להיות מרכז אזורי חקלאי לאזור, כך שכל מראה שלה שנראה מאוד כפרי
הרבה יותר הולם אותה מאשר מראה מודרני,
למרות שמאז שנות החמישים התפתחה בצעדי ענק והיא מאפשר לכל כך הרבה אנשים בה ליהנות גם מהשלווה המדברית הדרומית כמו גם משירותים מודרניים. שישים שנותיה של העיר גיבשו בה סגנון חיים מובהק מאוד שמעדיף את המשפחתיות ואת הבתים הפרטיים הרבה יותר מאשר מבנים גבוהים ורבי קומות. הנגישות הרבה לכל מקום והפתיחות של העיר מחייבת היענות סגנונית עם אלמנטים עיצוביים שמזמינים אנשים ליהנות מהבתים שלהם בכל עונה. כך, כאשר מעצבים בתים כאלה בנדיבות עם פרגולות מעץ באופקים, הכנסת האורחים הידועה של העיר הופכת לממשית ולא רק למליצה.

תקרה מעץ

בתים קטנים עם גג אדום

הסגנון המדברי כמעט אינו שולט בבנייה בערי הדרום, והתושבים מוצאים שהשילוב שבין הבתים הקטנים עם גגות הרעפים האדומים יחד עם הסגנון המקומי שאוהב חומרים טבעיים בעיקר כמו עץ ובנייה מסורתית הרבה יותר מתאים לאורח החיים שלהם. פרגולות עץ באופקים נראות הרבה יותר טוב בבתים כאלה מאשר בבתים שאינם מתאימים להצללה שכזאת. הבתים עם החצרות הקטנות והמטופחות רק יוצאות נשכרות מפרגולות עץ מחומר טבעי ולא סינתטי, משום שהתחזוקה שלו הרבה יותר קלה מאשר חושבים. כמו כן, התוצאות הנהדרות של בנייה בעץ נשאר בבתים הרבה שנים. אפשר להוסיף אלמנטים נוספים כמו דקים ומשטחי עץ בחצר גם לאירוח רב משתתפים, כמו שנוהגים בעיר זו, ולכן המעשיות של פרגולות העץ ברורה הרבה יותר. זה פשוט מתאים בצורה מושלמת לכל שאר המרכיבים של המראה הזה באופקים.

 

גדר ופרגולה מעץ עם שער

פרגולות העץ באופקים מרהיבות לעין

השדרוג המידי של כל עיצוב בית שכזה ניכר לעין מיד ומרחוק. הגגונים הקטנים האלה שמגיעים בכל מיני עיצובים, מידות וסגנונות מוכיחים מיד שיד אמן בונה אותם, משום שחומר הגלם הוא כזה שרק מומחים יכולים לעבוד אתו ולקבל תוצאות מעולות שכאלה. פרגולות עץ באופקים נמצאות כיום בבתים רבים ועוד הרב מצטרפים למראה זה מדי יום משום שהפסטורליה שמשדרות הפרגולות יחד עם הפרקטיות והיעילות שלהן במתן צל וקרירות מוכחת מדי יום. אין כמו המצאה זו, של חצי חדר חצי חצר להעניק לאנשים עוד מרחב נוח וקריר לשבת בו ולנצל אותו מדי יום ובכל עונה בלי חשש. כאשר גם בוחרים אותן מחומר גלם מקורי, אותנטי ואמיתי, אין ספק שהפרגולות נהנות כעת מפופולריות מחודשת ולא בכדי.

פרגולה